Wycieczki w Gościńcu    Już od progu was witamy, na przygodę zapraszamy!

Jak nakazuje tradycja, gości witano „chlebem, solą i dobrą wolą”. Świadczyło to o naszej słowiańskiej otwartości i gościnności. Jak przebiegało powitanie przez gospodarza w tradycyjnym stroju, zobaczycie na miejscu.

Pyszne domowe ciasto, a do tego kubeczek ciepłej herbaty spowodują, że poczujecie się u nas jak w domu rodzinnym lub u własnej Babci. Dla nikogo nie zabraknie tych smakołyków, a i dokładka się znajdzie.

Dla naszych milusińskich proponujemy niebywałą atrakcję – przejażdżkę wozem konnym. Nasz woźnica odpowie na Wasze pytania i będzie Waszym przewodnikiem po tym pełnym uroku magicznym świecie.

Nasza zagroda to istny bajkowy świat, w którym żyły nasze pra pra babcie i nasi pra pra dziadkowie. Tutaj poznacie ich zwyczaje, czym się na co dzień zajmowali, jak żyli i pracowali. Poznacie przedmioty, które w dzisiejszych czasach zostały zapomniane. Dowiecie się o praniu na tarze czy ubijaniu kapusty.
Dowiecie się w jakich strojach chodzili nasi przodkowie, jak spali, na czym jedli, co ich bawiło, a co sprawiało, że byli smutni lub przestraszeni.

W otoczeniu pięknej przyrody zabierzemy Was na małą wycieczkę przez las, na końcu której zobaczycie budowle, które dawno zniknęły z naszego krajobrazu. Kiedyś stanowiły nieodłączny element naszych wsi i ludzie bez nich nie mogli się obyć. Zobaczycie typowy młyn wodny z początku wieku, dowiecie się jak działał i kto w nim pracował. Niesamowitą atrakcję dla dzieci stanowią nasze dwa wiatraki. Są to wiatraki (tu potrzebna jakaś specyfikacja …jakie są te wiatraki i kiedy były używane…) Każdą z tych budowli będzie można dokładnie obejrzeć i wykonać sobie przy niej zdjęcia pamiątkowe.

Dzieci mogą dowiedzieć się czym zajmował się kowal i dlaczego był tak ważny w dawnych społecznościach. Poznacie tu jakie narzędzia były używane w kuźni i do czego służyły. Niezapomnianą atrakcją jest też wybijanie okolicznościowej pamiątkowej monety, którą każde dziecko może sobie własnoręcznie wybić pod opieką naszego kowala.

Nasza piekarnia jest z początku XX wieku, posiada tradycyjny piec chlebowy ….

Dla wszystkich „pasibrzuszków” przygotowaliśmy typową piknikową atrakcję. Pieczenie kiełbasek na specjalnie przygotowanym do tego bezpiecznym ruszcie. Najsmaczniejsza zawsze jest pieczona własnoręcznie kiełbaska. Każdy przypiecze sobie ją tak jak najbardziej lubi. Nie martwcie się o pogodę, pod naszą wiatą możemy upiec kiełbaskę nawet podczas burzy.

Jesteśmy zawsze gotowi na tańce i dobrą zabawę. Urządzimy dla Was super dyskotekę na deskach. Przy dźwiękach tanecznych rozprostujecie swoje kosteczki i będziecie mogli popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi.